• اخبار

گلستان؛ میزبان جشنواره «انیمیشن و پویانمایی رضوی»

جشنواره رضوی گرگان

استان گلستان در دهه کرامت میزبان جشنواره ملی «انیمیشن و پویانمایی» است.

ابوالحسن امامی در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در گرگان، گفت: هفدهم و هجدهم شهریورماه، همزمان با دهه کرامت، جشنواره ملی «انیمیشن و پویانمایی رضوی» در استان گلستان برپا می شود.

وی با بیان اینکه هیچ منعی برای حضور در این جشنواره وجود ندارد، افزود: علاقه مندان می‌توانند با ارسال آثار به این جشنواره راه پیدا کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد گلستان با اشاره به برپایی کارگاه آموزشی پویانمایی توسط علیرضا گلپایگانی در این جشنواره خاطرنشان کرد: این کلاس های آموزشی در روند تولید و ساخت آثار هنری تأثیرگذار و اساتید آن نیز مجرب و مطرح هستند.

جشنواره فیلم دانشجویی نهال تا 1 مهرماه تمدید شد

پیرو استقبال چشمگیر فیلمسازان و درخواست جهت تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم دانشجویی نهال ، شورای برگزاری این جشنواره تصمیم به تمدید مهلت دریافت آثار نموده و علاقه مندان میتوانند جهت تحویل و یا ارسال آثار خود از تاریخ 16 شهریور الی 1 مهر 1392 به دبیرخانه جشنواره نهال اقدام نمایند ، تاریخ اعلام شده آخرین زمان تحویل آثار بوده و پس از این تاریخ آثار ارسال شده پذیرفته نمیشوند لازم به ذکر است زمان برگزاری جشنواره 1 الی 7 آبان ماه 1392 میباشد

آدرس دبیرخانه دائمی جشنواره نهال : تهران. خیابان انقلاب.روبه روی پارک دانشجو کوچه بالاور پلاک 4 ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر طبقه سوم

تلفکس : 66482733- 021

تلفن تماس :09127214579-09137111232

سایت جشنواره

www.nahalfilmfestival.ir

پخش انیمیشن «پهلوانان» از شبکه پویا

پهلوانان

به مناسبت روز پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، ‌انیمیشن «پهلوانان» از شبکه پویا پخش می‌شود.
انیمیشن پهلوانان

به گزارش خبرگزاری فارس، انیمیشن «پهلوانان» که به کارگردانی سیاوش زرین آبادی و تهیه‌کنندگی سید علیرضا گلپایگانی (شرکت حرکت کلیدی ) و به سفارش مرکز پویانمایی صبا با تکنیک 2 بعدی ساخته شده؛ هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.

انیمیشن پهلوانان

پهلوانان

موضوع این مجموعه‌ تاریخی بوده و وقایع آن در خوارزم از شهرهای خراسان قدیم در قرن هشتم هجری می‌گذرد. شخصیت محوری قصه‌ها پهلوان محمود قتالی خوارزمی ملقب به پوریای ولی، شاعر، عارف و ورزشکار نامی ایران زمین است که دارای شغل آهنگری بوده و ضمناً صاحب و اداره کننده تنها زورخانه شهر نیز هست که در آنجا آداب و اخلاق جوانمردی و پهلوانی و فنون کشتی را به شاگردان خود می‌آموزد.

در میان این شاگردان سه جوان یعنی یاور آهنگر، صفی نمد مال و مفرد سلمانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و پوریا با کمک آن ها به مبارزه علیه ظلم و بیداد گری حاکمان و داروغه‌های زورگوی شهر می‌پردازد.

این شخصیت‌ها تا حدودی نمایانگر طبقه‌ای از افراد در تاریخ ایران هستند که به نام‌های مختلفی از جمله عیاران، جوانمردان، فتیان ، اهل فتوت و … از آن ها یاد شده است.

انیمیشن پهلوانان

پهلوانان

عوامل ساخت این مجموعه عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: سیاوش زرین آبادی، مدیر تولید: مژگان علیزاده، طراح شخصیت و سرپرست انیماتورها: حمید برزویی، انیماتورها: شادی فرهنگ ادیب، رسول حسینی، سیما نصیری، راحله خسرو شاهی، گلنوش شریفی، روژین شریف زاده، طراح فضا و زمینه: حسین صافی، کامپوزیت: محسن گلچین، بهنام دلداده، نیاز آزادی خواه ، دستیار کامپوزیت: ندا معتمدی، لی اوت: مهرداد شیخان – نیاز آزادی خواه، موسیقی: سعید انصاری، صدا: آرش قاسمی، سرپرست گویندگان: حمید رضا آشتیانی پور،

لازم به ذکر است پخش انیمیشن «پهلوانان» از شنبه 2شهریور ساعت 22:04از شبکه پویا پخش می‌شود.

انیمیشن در مجله مدیریت ارتباطات

انیمیشن در مجله مدیریت و ارتباطات

در چهلمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات که در هفته اول شهریور 92 منتشر شده یک پرونده ویژه در باره انیمیشن به چشم می‌آید:

مدیریت ارتباطات هنری: قابلیت‌های ارتباطی انیمیشن

• گذری بر قابلیت‌های ارتباطی هنر انیمیشن

• نورالدین زرین‌کلک: نباید مانع ارتباط میان فرهنگ‌ها و جوامع مختلف شویم

• علی درخشی، انیماتور و طراح گرافیک: شخصیت‌های کارتونی هم به مرور ملال‌آور می‌شوند

• توجه به جنبه‌های ارتباطی؛ عامل موفقیت انیمیشن شکرستان

• انیمیشن، زیرساختی برای جذابیت بازی‌های رایانه‌ای

• گفت‌وگو با شیوا ممتحن، فعال انیمیشن: انیمیشن دوبعدی خاطره نوستالژیک کارتون‌های قدیمی را زنده می‌کند

• بررسی جنبه‌های ارتباطی انیمیشن‌های تولید انبوه و مستقل

• گفت‌وگو با علیرضا گلپایگانی، مدرس انیمیشن و عضو هیأت علمی دانشگاه هنر: انیمیشن‌های ایرانی برای ارتباط با مخاطب به قهرمانان امروزی نیاز دارند

این ماهنامه به صاحب‌امتیازی و مدیرمسؤولی امیر عباس تقی‌پور و سردبیری امیر لعلی از خرداد ماه ۱۳۸۹ به طور منظم منتشر شده است.

ایران ما!

آیا تا حالا برنامه به اصلاح انیمیشن ” ایران ما ” راا از شبکه پویا دیدید! آیا این کار انیمیشن است !؟ آیا کارگردان این کار تاکنون تجربه ای در زمینه تولید انیمیشن داشته است که قرار داد 109 قسمت آنرا با مرکز صبا بسته و در زمان کوتاهی نیر تولید کرده است !؟

کارگردان این کار معتقد است :

-کل شخصیت‌های معرفی شده در این آیتم‌ها 55 و بناهای دیدنی نیز 54 قسمت است، در این شیوه که بصورت معما گونه فرایند تکوین تصویر چهره یک شخصیت و یا بنای تاریخی به مدد نریشن و صدای فاخر پرویز بهرام طرح موضوع می‌شود و همزمان تصویر کامل و در نهایت بصورت تصویر کامل معرفی و اطلاعات کاملی به بیننده خود عرضه می‌کند. در این شیوه بیننده مراحل طراحی نقاشی را آموزش می‌بیند و جدای از ارتقای اطلاعات عمومی به جنبه آموزشی هنر نقاشی نیز برای مخاطبین خردسال و نوجوان می‌پردازد. اعتقاد داریم با این شیوه که در قالب چیستان به معرفی بنا و یا یک شخصیت می پردازیم در عین ایجاد سوال و دادن اطلاعات با ایجاد پرسش، دانش عمومی بیننده در حافظه طولانی مدت برای سالیان زیاد ثبت و ماندنی خواهد شد.

شخصیت‌ها و بناهای که انتخاب شده عمدتا از مفاخر و ابنیه های معروف کشور هستند که برای مخاطب ایرانی دانستن این اطلاعات جذاب و دیدنی است . امیدوارم پس از بازخورد این مجموعه 109 قسمتی در ادامه براساس کتاب علما و شخصیتهای شیعه نوشته دکتر علی اکبر ولایتی به معرفی تعداد زیادتری از شخصیت‌های تاثیرگذار کشور بپردازیم