آقای مهربان در شبکه پویا

فیلم بلند انیمیشن ” آقای مهربان ” دوشنبه25 شهریور92 ساعت 21 و سه شنبه 26 شهریور ساعت 13:30 از شبکه پویا به مناسبت میلاد حضرت امام رضا (ع) پخش گردید

بخش گرافیکی آواز شکارچی

در حاشیه : بخش ترانه شکارچی که از جذابترین بخشهای فیلم آقای مهربان است در هنگام پخش در این روز حذف گردید

زبر و زرنگ در تاشکند

zebr & zerang

دوشنبه – فیلم انیمیشن کوتاه ایرانی “زبر و زرنگ” به کارگردانی سیاوش زرین آبادی و ازتولیدات موسسه ” حرکت کلیدی ” که به سفارش مرکز ” صبا” تولید شده است در بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین المللی تاشکند ورزش در سینما و تلویزیون-۲۰۱۳ روزهای ۲۷ و ۲۹ شهریور ماه جاری در موزه المپیک تاشکند ، به نمایش در می آید.

هماهنگ کننده مسئول این جشنواره بین المللی به خبرنگار ایرنا گفت: این جشنواره بین المللی با همکاری فدراسیون ورزش و تلویزیون ازبکستان و فدراسیون بین المللی فیلم و تلویزیون ورزشی برگزار می شود.
مرحمت قربان بای اوا افزود: فدراسیون بین المللی فیلم و تلویزیون ورزشی ( FICTS ) از سال ۱۹۸۲ میلادی در میلان (ایتالیا) جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی و تلویزیونی (Sport movies & TV) را برگزار می کند که مرحله های انتخابی آن در ۱۴ کشور پنج قاره جهان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: امسال در ماه دسامبر در میلان سی و یکمین جشنواره بین المللی Sport movies & TV برگزار می شود.
به گفته خانم قربان بای اوا، فیلم زبر و زرنگ درواقع به میلان ایتالیا به جشنواره بین المللی فدراسیون بین المللی فیلم و تلویزیون ورزشی FICTS ارسال شد و برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن ورزشی از جشنواره سال ۲۰۰۲ میلادی شده است.
این مسئول هشتمین جشنواره بین المللی تاشکند خاطرنشان کرد: به خاطر جذابیت فیلم ورزشی زبر و زرنگ به کارگردانی سیاوش زرین آبادی ما آن را در بین فیلم های نمایشی جشنواره تاشکند قرار دادیم.
زِبر و زرنگ نام دو شخصیت اصلی مجموعه بوده که زرنگ لاغر اندام است، همیشه لباس آبی رنگ می پوشد و کلاهی نیز بر سر دارد. زبر کمی چاق بوده و کله اش هم تقریبا کچل است و همیشه لباس قرمز رنگ به تن دارد. زبر و زرنگ اغلب در رشته های مختلف ورزشی با هم رقابت دارند. زرنگ تلاش دارد تا با زرنگی و حقه بازی، در تمام مسابقات پیروز میدان باشد، اما درنهایت این زبر است که با رو راستی، سادگی و البته کمی شانس برنده مسابقات می شود.
وی اضافه کرد: جشنواره بین المللی ورزش در سینما و تلویزیون در تاشکند نخستین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی برگزار شده و از سال ۲۰۰۵ میلادی تا سال ۲۰۱۳ میلادی در جشنواره تاشکند نزدیک به ۷۰ فیلم از ۳۰ کشور جهان شرکت کرده است.
امسال در بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین المللی تاشکند ورزش در سینما و تلویزیون-۲۰۱۳ بیش از ۲۰ فیلم از بیش از ۱۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران، آلمان، فرانسه، پرتقال، روسیه سفید، لتونی نمایش داده خواهد شد