https://shahraranews.ir/fa/news/97692

نمره انیمیشن ایرانی «پهلوانان» در سایت جهانی IMDb  به ۹٫۹ از ۱۰ رسید، یعنی بالاتر از امتیاز مجموعه های معروف «برکینگ بد و گات» و این باعث تعجب برخی کاربران شده است. اما این همه ماجرا نیست…!با رای کاربران (ایرانی) سایت IMDb، انیمیشن پهلوانان در رتبه اول انیمیشن های این سایت قرار گرفت. البته حمله‌های کاربران ایرانی برای امتیازدهی به یک برنامه در چندوقت اخیر زیاد تکرار شده و اتفاق جدید نیست؛ اما این نوع امتیاز دهی در نوع خود جدید است. اکنون هم‌وطنان ما طی یک حرکت برنامه‌ریزی شده انیمیشن پهلوانان را به یکی از بهترین مجموعه‌های سایت IMDb (از لحاظ نمره کاربران) تبدیل کرده‌اند.

نسل جوان در کشور ما بدون شک با انیمیشن پهلوانان که روایت‌گر زندگی پوریای ولی است، آشنایی دارد. نویسندگی  و کارگردانی این مجموعه بر عهده سیاوش زرین‌آبادی و تهیه‌کنندگی برعهده علیرضا گلپایگانی قرار دارد. باید به این هم اشاره کنیم که این مجموعه تاکنون به زبان‌های عربی و ترکی نیز دوبله شده است. حالا با توجه به اینکه پهلوانان به نمره بالایی در سایت IMDb دست پیدا کرده، شاید در آینده شاهد دوبله انگلیسی آن نیز باشیم.

درباره پویانمایی ایرانی «پهلوانان» و استقبال کاربران IMDB از آن
https://shahraranews.ir/fa/news/97849

درباره پویانمایی ایرانی «پهلوانان» و استقبال کاربران IMDB از آن

بهمن ۱۴۰۰

انیمیشن پهلوانان بهترین انیمیشن تاریخ جهان شد!

با انتشار خبر تولید ادامه سریال «پهلوانان»، کاربران طی حرکتی خودجوش امتیاز این پویانمایی را در سایت IMDB از فرش به عرش رسانده اند.

الهام حبشی | شهرآرانیوز – پوریای، ولی نامی آشنا برای جوانان ایران زمین است. آن‌هایی که در دهه ۷۰ و ۸۰ متولد شده اند، خاطرات بسیاری با این پویانمایی دارند. پهلوانی با گیس و محاسن سپید و صدایی متین و به یادماندنی که از مرحوم بیژن علی محمدی به یادگار باقی مانده است. چند روز پیش خبری مبنی بر تولید ادامه پویانمایی پهلوانان و پخش آن در نوروز ۱۴۰۱ منتشر شد.

خبری خوشایند که نوید تازه شدن ایام شیرین کودکی قشری وسیع را به همراه داشت. آن‌هایی که با ۵۲ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای این پویانمایی زندگی کرده اند و حالا با انتشار خبر تولید ادامه این سریال، طی حرکتی خودجوش امتیاز این پویانمایی را در سایت IMDB از فرش به عرش رسانده اند.

مراجعه ایرانیان به سایت IMDB از روز یکشنبه آغاز شد و با دهان به دهان گشتن ماجرای بالا بردن امتیاز IMDB این پویانمایی، کم کم جماعت بسیاری روانه این سایت جهانی شدند. اینستاگرام و توییتر آمار لحظه به لحظه امتیاز این پویانمایی را گزارش می‌دادند و خبر به سرعت به گوش همگان می‌رسید. همین شد که پویانمایی قهرمانان یا همان پهلوان پوریای، ولی که با یک «یا علی» حریفان خود را ناک اوت می‌کرد، تنها در طی ۲۴ ساعت ۴۲ هزار رای گرفت. رای‌هایی که در کمال ناباوری تک تک قسمت‌های این پویانمایی را به بالای عدد ۹ کشیده و مجموع امتیاز آن را به عددی شناور در میان ۹.۹ و ۱۰ رساندند.

این یعنی در همین لحظه‌ای که نگارنده مشغول نوشتن این ماجراست، پویانمایی پهلوانان دو سریال مشهور بازی تاج و تخت و برکینگ بد را پشت سر گذاشته و از انیمه‌های معروف اتک آن تایتان و کیمیاگر تمام فلزی، گوی سبقت را ربوده است، البته با توجه به تعداد آرا هنوز راه زیادی تا دیده شدن این پویانمایی باقی مانده است؛ با این حال کاربران زیادی با دست مایه قرار دادن این ماجرا در توییتر و اینستاگرام به طنازی پرداخته اند. کاربری گفته بود: «بالاخره به قدرت کارما پی بردید؟ حالا خارجی‌ها باید در به در دنبال زیرنویس هماهنگ انگلیسی بگردند.» دیگری نوشته بود: «هرگز با یک ایرانی کل کل نکنید.»

پیجی اینستاگرامی متنی بامزه را انتشار داده بود که شرکت نتفلیکس دنبال خرید امتیاز پویانمایی پهلوانان از استودیو صبا است. منتقد دیگری، نوید بالاتر رفتن محبوبیت اسکندر، از جوکر و تانوس را داده بود. حالا اینکه پهلوانان تا چه زمانی می‌تواند رتبه‌ای که یک شبه صاحب شده است را حفظ کند، اهمیت چندانی ندارد؛ اما پیشنهاد این است که اگر کنجکاو دیدن این پویانمایی هستید، سری به سایت رسمی پهلوانان زده و قسمت‌های قبلی آن را با کیفیت بالا تماشا کنید؛ و برای برگشت ادامه این سریال پس از ۱۵ سال خودتان را آماده کنید.

انیمیشن پهلوانان
https://tabnakjavan.com/fa/news/50440

نمره انیمیشن ایرانی «پهلوانان» در سایت جهانی IMDb به ۹.۹ از ۱۰ رسید، یعنی بالاتر از امتیاز مجموعه‌های معروف «برکینگ بد و گات» و این باعث تعجب برخی کاربران شده است. اما این همه ماجرا نیست. با رای کاربران (ایرانی) سایت IMDb، انیمیشن پهلوانان در رتبه اول انیمیشن‌های این سایت قرار گرفت. البته حمله‌های کاربران ایرانی برای امتیازدهی به یک برنامه در چندوقت اخیر زیاد تکرار شده و اتفاق جدید نیست؛ اما این نوع امتیاز دهی در نوع خود جدید است. اکنون هم‌وطنان ما طی یک حرکت برنامه‌ریزی شده انیمیشن پهلوانان را به یکی از بهترین مجموعه‌های سایت IMDb (از لحاظ نمره کاربران) تبدیل کرده‌اند.

بهمن ۱۴۰۰